Vzdělání a řemeslo

Vzdělání a řemeslo

největší třídenní přehlídka středních škol a učilišť v jižních Čechách i s expozicemi vysokých škol

Otevírací doba

Čtvrtek 2.11.2023 9:00 - 17:00
Pátek 3.11.2023 9:00 - 17:00
Sobota 4.11.2023 9:00 - 15:00

Místo konání

Národní pavilon Z, pavilon B4, pavilon R1, pavilon T1, pavilon T2

Vstupní brány

hlavní brána č. 1, západní brána č. 3, severní brána

Vstupné

Druh online / na místě
plné Zdarma

VEZMĚTE BUDOUCNOST DO SVÝCH RUKOU!

Třídenní výstava nejen pro budoucí středoškoláky, ale i pro zájemce o studium na Jihočeské univerzitě, České zemědělské univerzitě, nebo Vysoké školy technické a ekonomické, začíná už ve čtvrtek a končí v sobotu. Vstup je ZDARMA.

Žáci základních škol se můžou podrobně seznámit s širokou nabídkou středních škol a učňovských oborů nejen Jihočeského kraje. Výstavy se pravidelně účastní také největší zaměstnavatelé z regionu.

Na jednom místě je možné získat přehled a maximum informací o nabídce studia, mluvit se zástupci škol, studenty i absolventy, odbornými poradci. Vedle škol vystavují i regionální zaměstnavatelé, kteří v rámci studia nabízí praxi nebo pracovní stáž. Díky nim si můžou žáci vytvořit představu o možnostech uplatnění na trhu práce po absolvování vybraného oboru.

Pod záštitou ministra zemědělství Marka Výborného a primátorky statutárního města České Budějovice Dagmar Škodové Parmové.

VEZMĚTE BUDOUCNOST DO SVÝCH RUKOU!

SOUČÁSTÍ VÝSTAVY JSOU CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽE A DOPROVODNÝ PROGRAM

Tradiční součástí výstavy jsou celostátní soutěže, v jejichž závěru jsou slavnostně vyhlášeny vítězné školní týmy a jednotlivci.

Například celostátní soutěž v oboru gastronomie,  elektrosoutěže v pavilonu E5, truhlář roku v pavilonu R1, AR Junior v pavilonu B4 a tradiční Veletrh fiktivních firem v pavilonu T2.

Při pódiových prezentacích v Národním pavilonu Z se představí řada škol, například Střední škola veřejnoprávní Vodňany, s.r.o. - TRIVIS, jejíž studenti ukáží různé techniky sebeobrany, nebo studenti Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany z Moravské Třebové, kteří předvedou systém technik pro sebeobranu a boj zblízka.

 

SOUČÁSTÍ VÝSTAVY JSOU CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽE A DOPROVODNÝ PROGRAM

EXPOZICE VYSOKÝCH ŠKOL – MOŽNOST STUDIA PRO MATURANTY

Výstavy VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO se účastní Jihočeská univerzita, Česká zemědělská univerzita, Vysoká škola technická a ekonomická a Univerzita obrany.

SOBOTA JAKO IDEÁLNÍ DEN PRO NÁVŠTĚVU S RODIČI

VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO na českobudějovickém Výstavišti začíná ve čtvrtek a končí v sobotu. Sobota je ideálním dnem pro návštěvy rodičů, kteří můžou svému dítěti poradit s výběrem školy a nebo jej správně nasměrovat pro jeho budoucího povolání. S volbou školy a povolání pomůže i informační a poradenské středisko Úřadu práce ČR.

EXPOZICE VYSOKÝCH ŠKOL – MOŽNOST STUDIA PRO MATURANTY

SPECIÁLNÍ HOST UNIVERZITY OBRANY MARTIN ŠONKA

V pátek se speciálním hostem - MARTINEM ŠONKOU - českým akrobatickým a bývalým bojovým pilotem vzdušných sil AČR, vicemistrem světa, mistrem Evropy a České republiky v akrobatickém létání.

Martin Šonka je mistr světa elitní letecké série Red Bull Air Race,  člen reprezentace České republiky v letecké akrobacii kategorie unlimited.

SPECIÁLNÍ HOST UNIVERZITY OBRANY MARTIN ŠONKA

Fotogalerie

Pojďte s námi vystavovat!

Tereza Benešová

Areál výstaviště

O Výstavišti České Budějovice

Partneři akce

Mediální partneři

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte informace o našich akcích a novinkách.
Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.
Přečetl/a jsem si a chápu Zásady ochrany soukromí a cookies (GDPR) a souhlasím s přijímáním přizpůsobených komerčních sdělení Výstaviště České Budějovice a.s. prostřednictvím e-mailu.