Výstaviště mimo akce a výstavy

Areál českobudějovického Výstaviště nabízí rozmanité možnosti aktivního trávení volného času i relaxace, ať již v rámci pořádaných výstav a akcí, ale i mimo pořádané akce. Pro vaše individuální nebo organizované volnočasové aktivity (zájmové, sportovní, kulturně-společenské, relaxační…) můžete využít prostory našich pavilonů, případně také venkovní prostory areálu Výstaviště.

Celoročně je v provozu badmintonová hala pro veřejnost (pavilon B1) se 6 badmintonovými kurty a doprovodným zázemím (šatny a sprchy, půjčovna a prodej vybavení, občerstvení, wifi). Pro příznivce bojových sportů je v pavilonu M tělocvična sportovního sdružení Gladiators gym - Taekwon-do Fight Club, s výukou taekwon-do, kickboxu a praktické sebeobrany na závodní i rekreační úrovni včetně vedení kurzů kondičních fitness forem bojových sportů.

Zpevněné plochy Výstaviště jsou vhodné například pro inline bruslení, jízdu na kole i koloběžce nebo rekreační běh.

Výstaviště České Budějovice se v porovnání s jinými výstavními areály může chlubit také atraktivními venkovními plochami s dostatkem travnatých prostranství a zeleně, dvěma rybníkypředvadištěm nebo Pivovarskou zahradou pro pořádání kulturních akcí a posezení.

Oproti jiným areálům, kde zpravidla najdete „pavilon na pavilonu“, má  náš areál ideální podmínky a předpoklady stát se vyhledávanou odpočinkovou zónou – relax parkem pro děti i dospělé se širokým sportovně-rekreačním a kulturním využitím.

Díky postupné kultivaci areálu bychom rádi v budoucnu lákali k pobytu na Výstavišti nejen návštěvníky akcí, ale také například místní obyvatele nebo turisty, aby u nás strávili příjemné chvilky  aktivní formou (jízda na kole, kolečkových bruslích, běh, venkovní fitness, jóga, adrenalinové či bojové sporty apod.), nebo třeba poklidnou procházkou a posezením.

Výstaviště je pro návštěvníky otevřeno denně od 7 do 21 hodin.

Areál je monitorován kamerovým systémem.