Areál výstaviště

Na Výstavišti můžete také

Areál českobudějovického Výstaviště nabízí rozmanité možnosti aktivního trávení volného času či relaxace, ať již v rámci pořádaných výstav a akcí, anebo i mimo tyto organizované události. Pro vaše individuální či organizované volnočasové (zájmové, sportovní, kulturně-společenské, relaxační…) aktivity můžete využít prostory našich pavilonů, anebo případně také venkovní prostory areálu Výstaviště.

V prostorách vybraných pavilonů výstaviště je celoročně provozována kupříkladu badmintonová hala pro veřejnost (pavilon B1) se 6-ti badmintonovými kurty a doprovodným zázemím (šatny a sprchy, půjčovna a prodej vybavení, občerstvení, wifi), příznivci bojových sportů zde naleznou tělocvičnu sportovního sdružení Gladiators gym - Taekwon-do Fight Club (pavilon M), zabývajícího se výukou taekwon-do, kickboxu a praktické sebeobrany na závodní i rekreační úrovni či vedením kurzů kondičních fitness forem bojových sportů.

Na konci května 2017 bylo na Výstavišti slavnostně otevřeno Národní informační a poradenské centrum ve výstavbě, jehož hlavním cílem je s využitím stálé interaktivní expozice stavby a výstavby rodinného domu přiblížit všem budoucím stavebníkům stavbu tak, aby neměli zbytečné obavy a eliminovali možné nedostatky při výstavbě.

Zpevněné plochy Výstaviště jsou vhodné kupříkladu pro inline bruslení, jízdu na kole či koloběžce nebo rekreační běh.

Výstaviště České Budějovice se v porovnání s jinými výstavními areály může chlubit také atraktivními venkovními plochami s dostatkem travnatých prostranství a zeleně, dvěma rybníky, předvadištěm či Pivovarskou zahradou pro pořádání kulturních akcí a posezení. Oproti jiným areálům, kde zpravidla najdete „pavilon na pavilonu“, má tudíž náš areál ideální podmínky a předpoklady stát se vyhledávanou odpočinkovou zónou – relax parkem pro děti i dospělé se širokým sportovně-rekreačním a kulturním využitím.

Díky postupné kultivaci areálu bychom rádi v budoucnu lákali k pobytu na Výstavišti nejen návštěvníky akcí, ale také například místní obyvatele či turisty navštěvující město jako takové, aby u nás strávili příjemné chvilky buďto aktivní formou volnočasového pobytu (jízda na kole, kolečkových bruslích, běh, venkovní fitness, jóga, adrenalinové či bojové sporty apod.), anebo třeba poklidnou procházkou a posezením.

Výstaviště je pro návštěvníky otevřeno denně od 7:00 do 21:00 hodin.

Mapa České Budějovice

Virtuální prohlídka

Vjezdy a vstupy do areálu včetně parkovišť pro návštěvníky a vystavovatele jsou vždy uveřejněny v aktuální mapě dané výstavy.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace