PEKASS na URBATECHU

Společnost PEKASS, která působí na trhu se zemědělskou, komunální a silniční technikou již přes 30 let, vystavuje na veletrhu pro města a obce nazvaném URBATECH malý průřez komunální technikou.

Ve stánku v pavilonu T1 na Výstavišti v Českých Budějovicích najdete dva hlavní Pekassem zastupované italské představitele špičkové komunální techniky.

Jde o profesionální sekačky GRILLO, které dnes pomáhají s údržbou malých i velkých travnatých ploch v desítkách obcí a měst v celé naší republice. Druhou značkou, kterou PEKASS představí, je také již dostatečně známý výrobce speciálních malotraktorů pro malé zemědělce, nebo zahradnictví a komunálních nosičů Antonio Carraro. Jejich traktory se dokáží šplhat příkrými svahy sadů a úzkých vinic a několikrát dosáhly i příčky nejvyšší v mezinárodní soutěži o traktor roku – Tractor Of The Year (TOTY).

Červené malotraktory a komunální nosiče nářadí Antonio Carraro v líbivém designu budou na výstavě tři. Nejmenším zástupcem značky bude TIGRE 3800 a jeho větší „bratr“ TIGRE 4800 F. Oba modely mají integrální kyvný rám ACTIOTM, který má výrobce patentovaný a díky němuž mají tyto stroje perfektní přilnavost k podkladu, po němž se při své práci pohybují. Jejich výkony se pohybují od 26 (u T 3800) až do 38 koní (u T 4800 F). Třetí model dělá radost svojí univerzálností použití zejména uživatelům z oblasti komunální údržby. Jde o jeden z nejprodávanějších komunálních nosičů Antonio Carraro – TTR 4800 HST. Stroj je také vybavený již zmíněným kyvným rámem a je vybavený hydrostatickou převodovkou umožňující plynulou změnu rychlosti. Díky jeho otočnému pracovišti obsluhy, tzv. RGSTM Rev-Guide-Systém lze používat pracovní nástroje po obou stranách (tedy vpředu i vzadu). Obsluha si jen otočí celé sedadlo, volant, přístrojovou desku a pedály jediným pohybem o 180° a opět jede vpřed.

Expozice PEKASS návštěvníkům ukáže trojlístek profesionálních sekaček GRILLO. Nejmenší bude „motokára“ CLIMBER 10 4WD s pohonem 4x4, výkonem 22 koní a záběrem sečení 98 cm se žacími noži mezi nápravami. Další dvě hydrostatické sekačky s čelním sečením GRILLO FD 500 a FD 900 posekanou trávu rovnou posbírají do koše, který lze zvednout a vyklopit do kontejneru. Koše mají kapacitu 700 a 750 litrů a vyklápějí se až do výšky 190 a 195 cm. Moderní motory mají výkony 18 a 26 koní a ženou stroje travními porosty rychlostmi až 13 a 15 km/hod.

Zastavte se v expozici společnosti PEKASS ve dnech od 30. března do 1. dubna 2023 a seznamte se s výbornými komunálními pomocníky pro vaši obec nebo město. 

Společnost PEKASS je partner konference a veletrhu URBATECH.