INFOLINKA OČKO  >>
+420 702 288 081

Doprava na Výstaviště / do Českých Budějovic

Areál Výstaviště České Budějovice se nachází v blízkosti centra jihočeské metropole, města České Budějovice. Díky své poloze v blízkosti hlavní silniční komunikace na příjezdu ve směru od Plzně, Strakonic a Písku, resp. od hornorakouského Linze a Českého Krumlova, je areál dobře dostupný.

Z Prahy, Brna, Plzně a dalších větších měst jezdí do Českých Budějovic denně několik autobusových i vlakových spojů

Nejsnadnější a nejpohodlnější varianta dopravy do areálu Výstaviště pro návštěvníky, přijíždějící do Českých Budějovic autobusem nebo vlakem, je využití českobudějovické MHD.

Autem

Na dálnici a rychlostní silnici z Prahy, Brna a Ostravy je potřeba mít dálniční známku. Koupit ji lze na hraničních přechodech, u čerpacích stanic a na poště.
Na silnících ve městě České Budějovice sledujte dopravní značení s názvem "Výstaviště".
GPS: 48.9789236N, 14.4608800E

Autobusem/Vlakem

Z Prahy, Brna, Plzně a dalších větších měst jezdí do Českých Budějovic denně několik autobusových i vlakových spojů. Detailní informace o konkrétních spojích můžete nalézt kupříkladu na následujících stránkách:
www.jizdnirady.cz
www.regiojet.cz
www.flixbus.cz

Městskou hromadnou dopravou

Nejsnadnější a nejpohodlnější varianta dopravy do areálu Výstaviště pro návštěvníky, přijíždějící do Českých Budějovic autobusem nebo vlakem, je využití českobudějovické MHD. Přímo k areálu Výstaviště zajíždějí z autobusového a vlakového nádraží linky č. 1, 3, 4 a 53 (noční linka). Bližší informace o jízdních řádech těchto linek najdete na stránkách Dopravního podniku města České Budějovice.

Pěšky

Do areálu Výstaviště se z centra města dostanete pohodlnou procházkou přes historické centrum a Dlouhý most.

Parkování

K parkování osobních automobilů nebo autobusů jsou návštěvníkům Výstaviště České Budějovice k dispozici vyhrazené parkovací plochy v dobré docházkové vzdálenosti Výstaviště. Zejména v případě větších akcí, jako např. Země živitelka nebo Hobby, je potřeba počítat s velkou obsazeností parkovacích ploch a problematičtějším hledáním volných parkovacích míst.

V průběhu konání většiny výstav a akcí je areál Výstaviště z kapacitních důvodů pro vjezd veřejnosti uzavřen. Návštěvníkům  doporučujeme využívat k parkování pouze parkovací plochy Výstaviště České Budějovice, popř. parkovací plochy na NÁPLAVCE pod Dlouhým mostem v případě Země živitelky.

Bližší informace o možnostech parkování v blízkosti areálu Vám na vyžádání zašleme e-mailem (využijte například formulář v sekci Kontakty).

Kde parkovat

Návštěvníkům doporučujeme využívat k parkování pouze parkovací plochy Výstaviště České Budějovice, popř. parkovací plochy na náplavce, kde můžeme garantovat přijatelné ceny.

Kudy se dostat na parkoviště

Příjezdy do areálu Výstaviště České Budějovice včetně znázornění parkovišť pro návštěvníky a vystavovatele jsou zejména v případě větších akcí uveřejňovány v aktuální mapě akce.

Kudy nejlépe z parkoviště na Výstaviště

Parkovací plochy určené pro návštěvníky Výstaviště České Budějovice či pro vystavovatele jsou umístěny buďto přímo v areálu Výstaviště, anebo v dobré docházkové vzdálenosti. Na vyhrazených parkovištích jsou v době konání akcí umístěny směrové značky, které vás k areálu Výstaviště bez problému navedou.

Čemu se vyhnout

Doporučujeme vyhnout se parkování na parkovacích plochách soukromých provozovatelů, kde vám nemůžeme garantovat přijatelné ceny parkování.

Jak dlouho je parkoviště otevřeno

Otvírací doba parkoviště je zpravidla zveřejněna přímo v informacích o konkrétní pořádané akci. Standardně je parkování umožněno přibližně v časech mezi 8. a 20. hodinou.

Kolik stojí parkovací lístek

Informace o ceně parkovného jsou rovněž zveřejňovány přímo v informacích o konkrétní pořádané akci. Parkovné na den pro osobní automobil se standardně pohybuje kolem 120 Kč, pro dodávku 180 Kč a pro motorku 60 Kč. Tyto ceny se týkají pouze parkovacích ploch Výstaviště České Budějovice.

Ubytování

Město České Budějovice je krajská metropole jižních Čech a disponuje množstvím ubytovacích kapacit v hromadných ubytovacích zařízeních různých kategorií, kvality a šíře nabízených služeb i cenové dostupnosti.

Pro vyhledání vhodného ubytování ve městě můžete využít např. informační portál  InBudejovice.cz.

O městě České Budějovice

České Budějovice jsou s 95 tisíci obyvateli největším městem Jihočeského kraje a jeho hospodářským, správním a kulturním centrem. Jsou sídlem několika vysokých škol, důležitých veřejných institucí a úřadů.

Sídlí zde světoznámé firmy s dlouhou tradicí, například: Koh-i-noor Hardtmuth, a.s., nebo Budějovický Budvar, n.p.

Město píše svou historii již od roku 1265, kdy ho založil český král Přemysl Otakara II. jako oporu své moci proti rozvětvenému a vlivnému šlechtickému klanu Vítkovců, neboli Pánů z Růže (např. Rožmberkové, z Hradce, z Landštejna). Podrobněji se o historii města dočtete zde.

(zdroj: www.c-budejovice.cz)

Více informací o městě najdete např. na následujících stránkách:

Často kladené otázky

Jak se mohu dostat do areálu Výstaviště z vlakového nádraží?

Nejsnadnější a nejpohodlnější variantou, jak se dostat do areálu Výstaviště, je využití českobudějovické MHD. Přímo k areálu Výstaviště zajíždějí linky č. 1, 3, 21 a 53 (noční linka). Bližší informace o jízdních řádech těchto linek se dozvíte na stránkách Dopravního podniku města České Budějovice.

Do areálu Výstaviště se z nádraží můžete pochopitelně dostat také pohodlnou procházkou po Lannově třídě, přes historické centrum Českých Budějovic a Dlouhý most. Docházka volnou chůzí vám zabere maximálně 30 minut.

Je v blízkosti areálu Výstaviště ubytování?

Návštěvníkům Českých Budějovic, kteří do jihočeské metropole přijíždějí na vícedenní pobyt, nabízí město celou řadu ubytovacích kapacit v hromadných ubytovacích zařízeních různých kategorií, kvality a šíře nabízených služeb i cenové dostupnosti.

Pro vyhledání vhodného ubytování po dobu vašeho pobytu ve městě můžete využít kupříkladu oficiální volnočasový portál města InBudejovice.cz, kde naleznete i další informace o místních atraktivitách a zajímavostech, anebo tipy na návštěvu restaurací či výlety po Českých Budějovicích a jejich blízkém okolí.

Jaké jsou možnosti parkování v areálu Výstaviště či jeho blízkosti?

V průběhu konání větších veletrhů a výstav je areál Výstaviště z kapacitních důvodů pro vjezd veřejnosti uzavřen. K parkování osobních automobilů či autobusů je návštěvníkům k dispozici parkovací plocha na Dlouhé louce, situovaná naproti hlavnímu vstupu do areálu.

Zejména v případě velkých akcí s vysokou návštěvností (Země živitelka, Hobby...) je nicméně potřeba počítat s vysokou obsazeností parkovacích ploch a problematičtějším hledáním volných parkovacích míst.

V rámci konání menších akcí, jako jsou kupříkladu maturitní plesy, semináře či menší sportovní akce, je zpravidla návštěvníkům umožněn vjezd do areálu a příjezd k jednotlivým pavilonům. V areálu se nachází několik parkovacích ploch.

Bližší informace o možnostech parkování v areálu či mimo něj se dozvíte na našich stránkách v detailních informacích o příslušné akci, popřípadě vám je zašleme e-mailem jako odpověď na Váš dotaz (dotazy možno zasílat e-mailem prostřednictvím vyplnění formuláře v sekci Kontakty).

Je v areálu Výstaviště restaurace?

Ačkoli se v areálu Výstaviště nenachází klasická restaurace, v průběhu konání akcí jsou zpravidla přímo v areálu k dispozici - v závislosti na charakteru akce - různorodé možnosti občerstvení, zajišťovaného místními vystavovateli či nájemci stánků s občerstvením.

V době konání větších akcí (Země živitelka, Hobby...) je oblíbeným centrem návštěvníků, sloužícím k občerstvení, posezení i kulturně-společenskému vyžití, Pivovarská zahrada nacházející se v centrální části Výstaviště.

Řada restauračních provozů se nachází v blízkosti areálu Výstaviště na Husově třídě, či v historickém centru města v dobré docházkové vzdálenosti od areálu.