INFOLINKA  >>
+420 770 165 901

Informace pro vystavovatele

Už se Vaše firma někdy zúčastnila veletrhu či výstavy, nebo jste se sami byli podívat a obhlédnout konkurenci?

Zvažujete prezentaci Vašich produktů nebo služeb na některé z výstavních akcí,  hledáte prostory pro uspořádání vlastní výstavní akce, konference nebo semináře? 

Pět hlavních důvodů, proč byste měli o účasti na některém z veletrhů či výstav, organizovaných v areálu Výstaviště České Budějovice, uvažovat:

  • veletrh v sobě integruje významné prvky komunikačního a marketingového mixu
  • hraje nezastupitelnou roli při prezentaci novinek a zjišťování zpětné vazby odborné veřejnosti a posuzování konceptů nebo nových produktů a služeb z hlediska testování ohlasů potenciálních zákazníků
  • umožňuje názorně předvést, ukázat a vysvětlit i velmi specifické a sofistikované produkty nebo služby
  • má velký vliv na budoucí rozhodování a pronákupní chování klienta a může silně motivovat k dalšímu jednání
  • veletrh řádně prověří nastavení vaší firmy a jejího lidského potenciálu, produktů a vztahů se zákazníky

A ještě několik dalších dobrých důvodů, proč pro prezentaci vaší firmy na některém z pořádaných veletrhů či výstav zvolit právě Výstaviště České Budějovice.

Obrovský prostor pro Vás

Bohatá historie a tradice

57 let výstavnictví v Českých Budějovicích

Velká návštěvnost

Velký
počet pavilonů

27 výstavních pavilonů

Blízko centra Českých Budějovic

Vysoká kapacita krytých ploch

6 000 m2 kryté výstavní plochy

Obrovský prostor pro Vás

Obrovský
prostor pro Vás

Téměř 3,6 ha volné výstavní plochy

Velká návštěvnost

Vysoká
návštěvnost

Přes 500 000 návštěvníků ročně

Blízko centra Českých Budějovic

Rozlehlý areál dobře dostupný z centra

Areál o 25 ha ležící 10 minut od náměstí

Doprava a parkování

Jak se dostat na Výstaviště České Budějovice / do Českých Budějovic:

  • Autem

Na dálnici a rychlostní silnici z Prahy, Brna a Ostravy je potřeba mít dálniční známku. Koupit ji lze na hraničních přechodech, u čerpacích stanic a na poště.

Na silnících ve městě České Budějovice sledujte dopravní značení s názvem "Výstaviště".

  • Autobusem, vlakem

Z Prahy, Brna, Plzně a dalších větších měst jezdí do Českých Budějovic denně několik autobusových i vlakových spojů. Detailní informace o konkrétních spojích můžete najít například na následujících stránkách:

Nejsnadnější a nejpohodlnější variantu dopravy do areálu Výstaviště pro návštěvníky, přijíždějící do Českých Budějovic autobusem nebo vlakem, představuje využití českobudějovické MHD. Přímo k areálu Výstaviště zajíždějí od autobusového a vlakového nádraží linky č. 1, 3, 21 a 53 (noční linka). Bližší informace o jízdních řádech těchto linek najdete na stránkách Dopravního podniku města České Budějovice.

Reference

"Každoroční účast na HOBBY, největší regionální jarní výstavě v Jihočeském kraji, považujeme za velmi důležitou. Rádi se zde setkáváme s návštěvníky a máme možnost prezentovat výsledky vlastních chovů vodní drůbeže a barevných ryb. Jsme jediným uznaným šlechtitelským chovem hus v České republice a pravidelně zde nabízíme novohradská housata a kachňata. Z ohlasů je zřejmé, že se díky účasti na výstavě dostáváme stále více do povědomí veřejnosti. Při přípravách expozice nám všichni pracovníci Výstaviště České Budějovice a.s. vycházejí maximálně vstříc a naší vzájemné spolupráce si velmi ceníme."

Rybářství Nové Hrady s.r.o.

"Společnost UNIMARCO a.s. je distributorem zahraniční zemědělské techniky na českém a slovenském trhu. Jedním z našich nejdůležitějších marketingových nástrojů je účast na veletrzích, výstavách a polních dnech. Akce Země živitelka se zúčastňujeme pravidelně prakticky již od vzniku naší společnosti. Umožňuje nám nejen setkávat se s farmáři a informovat je o přednostech naší techniky, ale prakticky každý rok si část vystavených strojů odváží noví majitelé domů přímo z naší expozice. Pracovníci Výstaviště mají vše připravené a zvládnuté na jedničku, a naše občasné specifické požadavky a připomínky řešili vždy profesionálně, k naší plné spokojenosti. Těšíme se na další ročník."

UNIMARCO a.s.

"STŘEDNÍ ŠKOLA rybářská a vodohospodářská JAKUBA KRČÍNA Třeboň se účastní celé řady významných výstav, které Výstaviště České Budějovice pořádá. V rámci dlouholeté spolupráce se podařilo naší škole úspěšně prosazovat propagaci a nábor žáků v oblasti rybářství. Díky vynikající spolupráci a vstřícnosti vedení a personálu Vaší a.s. se má možnost naše škola prezentovat na všech akcích doprovodnými programy : ukázky síťování, vázání umělých mušek, házení vrhací síťí, určování druhů sladkovodních ryb v bazénu, zpracování ryb - filetování spojené s ochutnávkou atd. Děkujeme za dosavadní perfektní spolupráci. "

SŠ rybářská a vodohospodářská J. Krčína Třeboň

Často kladené otázky

Jak se mohu dostat do areálu Výstaviště z vlakového nádraží?

Nejsnadnější a nejpohodlnější variantou, jak se dostat do areálu Výstaviště, je využití českobudějovické MHD. Přímo k areálu Výstaviště zajíždějí linky č. 1, 3, 21 a 53 (noční linka). Bližší informace o jízdních řádech těchto linek se dozvíte na stránkách Dopravního podniku města České Budějovice.

Do areálu Výstaviště se z nádraží můžete pochopitelně dostat také pohodlnou procházkou po Lannově třídě, přes historické centrum Českých Budějovic a Dlouhý most. Docházka volnou chůzí vám zabere maximálně 30 minut.

Je v blízkosti areálu Výstaviště ubytování?

Návštěvníkům Českých Budějovic, kteří do jihočeské metropole přijíždějí na vícedenní pobyt, nabízí město celou řadu ubytovacích kapacit v hromadných ubytovacích zařízeních různých kategorií, kvality a šíře nabízených služeb i cenové dostupnosti.

Pro vyhledání vhodného ubytování po dobu vašeho pobytu ve městě můžete využít kupříkladu oficiální volnočasový portál města InBudejovice.cz, kde naleznete i další informace o místních atraktivitách a zajímavostech, anebo tipy na návštěvu restaurací či výlety po Českých Budějovicích a jejich blízkém okolí.

Jaké jsou možnosti parkování v areálu Výstaviště či jeho blízkosti?

V průběhu konání větších veletrhů a výstav je areál Výstaviště z kapacitních důvodů pro vjezd veřejnosti uzavřen. K parkování osobních automobilů či autobusů je návštěvníkům k dispozici parkovací plocha na Dlouhé louce, situovaná naproti hlavnímu vstupu do areálu.

Zejména v případě velkých akcí s vysokou návštěvností (Země živitelka, Hobby...) je nicméně potřeba počítat s vysokou obsazeností parkovacích ploch a problematičtějším hledáním volných parkovacích míst.

V rámci konání menších akcí, jako jsou kupříkladu maturitní plesy, semináře či menší sportovní akce, je zpravidla návštěvníkům umožněn vjezd do areálu a příjezd k jednotlivým pavilonům. V areálu se nachází několik parkovacích ploch.

Bližší informace o možnostech parkování v areálu či mimo něj se dozvíte na našich stránkách v detailních informacích o příslušné akci, popřípadě vám je zašleme e-mailem jako odpověď na Váš dotaz (dotazy možno zasílat e-mailem prostřednictvím vyplnění formuláře v sekci Kontakty).

Je v areálu Výstaviště restaurace?

Ačkoli se v areálu Výstaviště nenachází klasická restaurace, v průběhu konání akcí jsou zpravidla přímo v areálu k dispozici - v závislosti na charakteru akce - různorodé možnosti občerstvení, zajišťovaného místními vystavovateli či nájemci stánků s občerstvením.

V době konání větších akcí (Země živitelka, Hobby...) je oblíbeným centrem návštěvníků, sloužícím k občerstvení, posezení i kulturně-společenskému vyžití, Pivovarská zahrada nacházející se v centrální části Výstaviště.

Řada restauračních provozů se nachází v blízkosti areálu Výstaviště na Husově třídě, či v historickém centru města v dobré docházkové vzdálenosti od areálu.