INFOLINKA  >>
Pevná linka: +420 387 714 213
1.7. 2017 01:00:00

Absolutní novinkou letošního ročníku je interaktivního průvodce pro malé i velké návštěvníky – DĚTSKÝ ZEMĚDĚLSKÝ SVĚT. Významná část areálu je vyhrazena pro naučnou stezku, dětský zemědělský koutek, živou farmu, lesní školu a další aktivity. Zážitkové zemědělství doplňují například i Národní dožínky nebo páteční vyhlášení celorepublikového Roku venkova.

Po celou dobu Země živitelky bude fungovat DĚTSKÁ FARMA. Z malých návštěvníků se stanou farmáři, kteří si nejen vyzkouší téměř vše, co k zemědělství a farmaření patří, ale za splnění úkolů můžou i „nakupovat“ ve farmářském krámku. Pečení housek, dojení, soutěže a mnoho dalšího, kde si malí i velcí přijdou na své.

JIŽNÍ ČECHY POHODOVÉ je projekt, který volně navazuje na loňské Jižní Čechy olympijské a předchozí Jižní Čechy husitské a Jižní Čechy aktivní. Cílem je všem návštěvníkům Jižních Čech připomenout, že náš region je opravdovým synonymem pro klid, pohodu a relaxaci. JIŽNÍ ČECHY POHODOVÉ se budou účastnit letošního ročníku Země živitelky a nabídnou opravdu pestrý a zajímavý program. Od sportovních aktivit, přes soutěže v rámci zábavného zemědělství, až po relaxaci a místo pro odpočinek.

Svátek dětí, dýní a strašidel – to je DÝŇOBRANÍ. 12. ročník putovní a dnes již oblíbené slavnosti zavítá i k nám. Za tónů pohádkových písniček vznikne tvořivá dýňová dílna, probíhat budou soutěže a to vše za asistence Strýčka Dýňa a DJ Dýňáka. Rodiče můžou zatím odpočívat a ochutnávat první burčák.

Konec srpna je pro všechny zemědělce svátkem konce sklizně. V sobotu společně oslavíme NÁRODNÍ DOŽÍNKY.  Průvod v čele s nejvyššími představiteli státu a vlády doprovodí lidé v krojích, mažoretky, živá hudba, myslivci s dravci a loveckými psy. Nebude chybět ani tradiční soutěž o nejlepší dožínkový věnec.

Projekt ROK VENKOVA 2017 si klade za cíl podpořit rozhodující skupiny podnikatelů v obcích do tří tisíc obyvatel a motivovat je zakládat a udržovat provozovny na venkově. Cílem projektu je také rozvoj podnikatelského ruchu na venkově, posílení jeho udržitelnosti a v důsledku tak i vyváženost a nezávislost tuzemské ekonomiky. Na Země živitelce proběhne slavnostní vyhlášení Roku venkova v pátek 25. srpna.