INFOLINKA  >>
Pevná linka: +420 387 714 213
1.7. 2017 01:00:00

Nejširší nabídka většiny zemědělských oborů na jednom místě s důrazem na kvalitní vystavovatele a odborný doprovodný program. Novinky z oborů zemědělské techniky, myslivosti, včelařství, rybářství, potravinářství nebo chovu hospodářských zvířat.

ZEMĚDĚLSKÉ TECHNICE bude patřit největší část areálu, zejména hlavní trasy Země živitelky a také pavilon Z. Představí se tradiční značky a špičky svého oboru, které k zemědělské technice již dlouhá léta patří.

Každý z oborů bude mít svůj vlastní program i pavilon.

MYSLIVOST najdeme v pavilonu R1.  Chybět nebudou ani lovecké zbraně, střelivo, trofeje, a mnoho dalšího.

Pavilon R3 bude patřit RYBÁŘSTVÍ.  Český rybářský svaz zde představí svou expozici. Nejen odborníci, ale i fanoušci rybolovu zde načerpají inspiraci, vyzkouší si lov ryb na trenažéru, vyberou si nové sportovní rybářské potřeby a Fakulta rybářství a ochrany vod přiveze raky České republiky.

Pavilon T1 bude místem prezentace POTRAVIN A PODPORY ZEMĚDĚLSTVÍ. Státní zemědělský intervenční fond představí národní značku kvality potravin KLASA, kterou si  zaslouží jen ty nejkvalitnější potravinářské a zemědělské výrobky, a značku Regionální potravina, kterou uděluje Ministerstvo zemědělství nejkvalitnějším zemědělským nebo potravinářským výrobkům, které zvítězí v krajských soutěžích.

V rámci kategorie PESTROST OBORŮ se představí i zemědělské střední a vysoké školy, prostor budou mít VČELAŘI v pavilonu B4,  i DROBNÍ CHOVATELÉ. Každoroční tradiční „Králičí hop“ bude i na letošním ročníku.

HOSPODÁŘSKÁ ZVÍŘATA budou mít vyčleněny pavilony D1 – 3 a také předvadiště. Letos se můžeme těšit na legendární kladrubské koně z Národního hřebčína Kladruby nad Labem, ale i koně ze Zemského hřebčince Písek.  Koně na předvadišti vystřídají ovce, skot, hospodářská zvířata budou zastoupena i kozami nebo prasaty.

V pavilonu B1 se budou prezentovat TECHNOLOGIE, v E1 zemědělská družstva. Souběžně proběhne i Mezinárodní výstava družstevnictví a výstava Ekostyl, která zahrnuje vše od alternativních zdrojů energie, ekologické technologie, ekologické způsoby vytápění až po péči o zdraví a zdravý životní styl apod.