Vzdělání a řemeslo, 24. ročník

7. listopadu - 9. listopadu 2018
Vzdělání a řemeslo

ČAS KONÁNÍ

-

středa 9:00 - 17:00

čtvrtek 9:00 - 17:00

pátek 9:00 - 16:00

VSTUP

zdarma

T1, T2, E5, R1, H, Z

Výstaviště České Budějovice a.s.

+420 602 495 893

INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY

Největší prezentace a výstavní akce středních škol a učilišť v jižních Čechách s novinkami školního roku 2019/2020

Vzdělání a řemeslo je unikátní výstava určená zejména žákům 9. tříd a jejich rodičům. 

Školy prezentují své studijní a učební obory a nechybí ani nejvýznamnější zaměstnavatelé regionu. Přitomni jsou jak zástupci škol, tak pracovníci z poradenských středisek, jsou připraveni odpovídat na dotazy a pomáhat žákům tak, aby jim usnadnili rozhodnutí kam nastoupit po základní škole. Žáci 9. ročníků se můžou v reálu přesvědčit, co daná škola nabízí a přímo na místě se poradit se zástupci jednotlivých škol o možnostech studia i detailech přijímacího řízení.

Součástí výstavy Vzdělání a řemeslo bývá také  Veletrh fiktivních firem, který významně napomáhá rozvoji podnikatelských dovedností žáků, kteří si vyzkouší simulaci reálného podnikatelského prostředí v podmínkách tržního hospodářství. A také soutěží o hodnotné ceny.

Probíhá také bohatý doprovodný program. Na podiu probíhají módní přehlídky, přehlídky šperků, ukázky líčení, účesů a další prezentace prací studentů. A nechybí ani soutěže. 

Celá akce je za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Jihočeského kraje, Jihočeské hospodářské komory a pod záštitou ministra zemědělství Ing. Miroslava Tomana a hejtmanky Jihočeského kraje Mgr. Ivany Stráské.

PŘEHLED SOUTĚŽÍ

Soutěž o nejlepší prezentaci školy hodnocenou školami

Ocenění prezentovaného propojení školské a podnikatelské sféry

Soutěž o nejlepší prezentaci zahraniční spolupráce

 

12. ročník Celostátní soutěže v oboru CNC techniky – Programátor CNC

11. ročník Celostátní soutěže v oboru informatiky – Návrh a tvorba webové stránky

10. ročník Celostátní soutěže v oboru elektroniky – Slaboproudá elektrotechnika

11. ročník Celostátní soutěže v oboru elektrotechniky – Zapojení bytové elektroinstalace

11. ročník Celostátní soutěže v oboru elektrotechniky – Zapojení a ovládání točivých strojů

4.  ročník Celostátní soutěže v oboru IT – Osobní počítače a datové sítě

10. ročník Celostátní soutěže Truhlář roku 2018

5.  ročník Celostátní soutěže v oboru gastronomie – Kuchařská soutěž

5.  ročník Celostátní soutěže ve fotografování

10. ročník Celostátní rétorické soutěže

5.  ročník Veletrhu fiktivních firem

Talenty pro firmy 2018 – Technicky zaměřená soutěž s motem nápad - zručnost - zábava

AR Junior 2018:

  • Výkladní skříň - téma: „Hrajeme si každý den“
  • Maketa VS – téma: Kvalita potravin „není Éčko jako Éčko“
  • Plakát – téma: „100 let Československa“
  • Počítačová grafika – téma: „Návrh na diplom celostátní soutěže AR Junior 2019“
  • Úprava stolu pro dvě osoby – téma: „Čas na kávu“
  • Kresba zátiší – téma: „Kávový servis“
  • Drátěný program – téma: „Svět barev“
  • Špendlení na živý model – téma: „Róba na červený koberec“
  • Dárkové balení válce – téma: „Vánoce“
  • Volné téma – „Děti dětem“
  • Písmo ručně psané – ručně psaný text
  • Špendlení na figurínu – téma: „Inspirace 1. republikou“

Výstava bude probíhat: T1, T2, E5, R1, H, Z
Vstup bude umožněn: brána č. 1 (hlavní brána), brána č. 3, brána od Tesca

Aktuality

2 PÓDIA DOPROVODNÉHO PROGRAMU NA VÝSTAVĚ VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO

2 PÓDIA DOPROVODNÉHO PROGRAMU NA VÝSTAVĚ VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO

31.října 2018 V průběhu všech 3 dní probíhá při výstavě VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO bohatý doprovodný program.
REKORDNÍ POČET VYSTAVUJÍCÍCH NA VELETRHU FIKTIVNÍCH FIREM

REKORDNÍ POČET VYSTAVUJÍCÍCH NA VELETRHU FIKTIVNÍCH FIREM

22.října 2018 na akci VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO 2018

Program

STŘEDA 7. 11. 2018 ČTVRTEK 8. 11. 2018 PÁTEK 9. 11. 2018 
   

10. ročník celostátní soutěže Truhlář roku 2018
8:00 - 17:00 hod.
, PAVILON R1

Školní soutěž mladých kadeřníků a kosmetiček, Střední škola obchodní a Vyšší odborná škola, České Budějovice, Husova 9
9:00 - 15:00 hod.
, PAVILON Z

Zahájení 24. ročníku výstavy VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO
9:30 - 10:00 hod.
, PAVILON T1

11. ročník celostátní soutěže v oboru elektrotechniky - Zapojení bytové elektroinstalace
9:30 - 15:00 hod.
, PAVILON E5

XXI. Setkání Klubu personalistů při Jihočeské hospodářské komoře
9:30 - 14:00 hod.
, PAVILON Z - 1. PATRO

Soutěž navrhni projekt a EU4U
10:00 - 10:30 hod.
, PAVILON T1

Odborný workshop pro žáky textilních oborů v Jihočeském kraji
10:00 - 10:30 hod.
, PAVILON Z - 1. PATRO

Kadeřnická show
10:30 - 11:00 hod.
, PAVILON T1

VELETRH FIKTIVNÍCH FIREM
10:30 - 17:00 hod.
, PAVILON T2

Prezentace Armády ČR a ukázka bojového umění
11:00 - 11:30 hod.
, PAVILON T1

Módní přehlídka SOŠ Třeboň
11:30 - 12:00 hod.
, PAVILON T1

Nabídka možností studia na SŠ - COPt. Uherský Brod
12:00 - 12:30 hod., PAVILON T1

Barmanská show studentů Střední školy a VOŠ cestovního ruchu České Budějovice
12:30 - 13:00 hod.
, PAVILON T1

Seminář "Problematika odborného vzdělání v České republiky a Bavorsku"
12:30 - 13:00 hod., PAVILON Z - 1. PATRO

Kuchařská show, moderuje Petr Stupka
13:00 - 15:00 hod., PAVILON T1

Vyhlášení výsledků z celodenních soutěží
15:00 - 15:45 hod., PAVILON T1

 

Prezence účastníků soutěže TALENTY PRO FIRMY 2018
8:00 - 8:30 hod., PAVILON Z - 1. PATRO

Instruktáž účastníků soutěže TALENTY PRO FIRMY 2018
8:30 - 9:00 hod.
, PAVILON Z - 1. PATRO

Slavnostní zahájení soutěže TALENTY PRO FIRMY 2018
9:00 - 9:30 hod.
, PAVILON Z - 1. PATRO

4. ročník soutěže ve fotografování, stánek SUPŠ sv. Anežky České
9:00 - 17:00 hod.
, PAVILON T1

Mistrovství ČR mladých aranžerů AR JUNIOR 2018
9:00 - 17:00 hod.
, PAVILON Z

VELETRH FIKTIVNÍCH FIREM
9:00 - 17:00 hod.
, PAVILON T2

10. ročník soutěže TRUHLÁŘ ROKU 2018
9:00 - 13:00 hod.
, PAVILON R1

Průběh soutěže soutěže TALENTY PRO FIRMY 2018
9:30 - 12:30 hod.
, PAVILON Z - 1. PATRO

Celostátní rétorická soutěž a připojena autogramiáda sportovců
9:30 - 11:30 hod.
, PAVILON T1

12. ročník Celostátní soutěže v oboru CNC techniky – programátor CNC
9:30 - 15:00 hod.
, PAVILON E5

10. ročník Celostátní soutěže v oboru elektrotechniky – zapojení a ovládání točivých strojů
9:30 - 15:00 hod.
, PAVILON E5

Konference ve spolupráci s Asociací energetických manažerů
10:00 - 13:00 hod.
, PAVILON H

Prezentace Armády ČR a ukázka bojového umění
12:00 - 12:30 hod.
, PAVILON T1

Ukázky sebeobrany, TRIVIS
12:30 - 13:00 hod.
, PAVILON T1

Hodnocení soutěže Talenty pro firmy 2018
12:30 - 14:30 hod.
, PAVILON Z - 1. PATRO

Kadeřnická show
13:00 - 13:30 hod.
, PAVILON T1

Prezentace oboru Požární ochrana, SŠ Polytechnická České Budějovice ve spolupráci s HZS
13:30 - 14:00 hod.
, PAVILON T1

Prezentace solárních aut (COCO+)
14:00 - 14:30 hod.
, PAVILON T1

Vyhlášení výsledků soutěže Talenty pro firmy 2018
14:30 - 15:00 hod.
, PAVILON T1

Vyhlášení výsledků celodenních soutěží
15:00 - 15:45 hod.
, PAVILON T1

Mistrovství ČR mladých aranžerů AR junior 2018
9:00 - 14:00 hod., PAVILON Z

Prezentace Armády ČR a ukázka bojového umění
9:30 - 10:00 hod., PAVILON T1

4. ročník Celostátní soutěže v oboru IT –  osobní počítače a datové sítě
9:30 - 13:00 hod., PAVILON E5

8. ročník Celostátní soutěže v oboru elektrotechniky - Slaboproudá elektrotechnika
9:30 - 13:00 hod., PAVILON E5

11. ročník Celostátní soutěže v oboru informatiky - Návrh a tvorba webové stránky
9:30 - 13:00 hod., PAVILON E5

Konference "Vzdělání v každém věku" a veletrh vzdělávacích společností
9:30 - 13:00 hod., PAVILON Z - 1. PATRO

Hudební vystoupení žáků a učitelů, SPŠ a VOŠ Písek
10:30 - 11:30 hod., PAVILON T1

Kadeřnická show
11:00 - 11:30 hod., PAVILON T1

Nabídka možností studia na SŠ - COPt. Uherský Brod
11:30 - 12:30 hod., PAVILON T1

Prezentace Armády ČR a ukázka bojového umění
12:00 - 12:30 hod., PAVILON T1

Ukázky sebeobrany, TRIVIS
12:30 - 13:00 hod., PAVILON T1

Prezentace oboru Požární ochrana, SŠ Polytechnická České Budějovice
13:30 - 14:00 hod., PAVILON T1

Hudební vystoupení žáků a učitelů, SPŠ a VOŠ Písek
13:30 - 14:00 hod., PAVILON T1

Workshop Styling & móda - Claudia Simon
14:00 - 14:30 hod., PAVILON T1

Módní přehlídka LV Models
14:30 - 15:00 hod., PAVILON T1

Vyhlášení výsledků celodenních soutěží
15:00 - 15:30 hod., PAVILON T1

Módní přehlídka LV Models
15:30 - 16:00 hod., PAVILON T1

Změna programu vyhrazena

Fotografie z minulého ročníku

Záštity

Záštita MŠMT

Záštita MŠMT

Záštita hejtmanky Jihočeského kraje

Záštita hejtmanky Jihočeského kraje

Záštita ministra zemědělství

Záštita ministra zemědělství

Minulé ročníky