INFOLINKA OČKO  >>
+420 702 288 081

Vzdělání a řemeslo

4. listopadu - 6. listopadu 2021
Vzdělání a řemeslo

ČAS KONÁNÍ

-

čtvrtek 9:00 - 17:00

pátek 9:00 - 17:00

SOBOTA 9:00 - 15:00

VSTUP

zdarma

T1, T2, E5, Národní pavilon Z

Výstaviště České Budějovice a.s.

+420 775 854 695

INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY

Největší třídenní přehlídka středních škol a učilišť v jižních Čechách.

PRAVIDLA PRO VSTUP NA VÝSTAVU:

při vstupu do pavilonů je nutné

1. mít přes nos i ústa  správně nasazený ochranný prostředek

2. dodržovat rozestupy alespoň 1,5 m

3. pravidelně si mýt ruce vodou a mýdlem a využívat stojany s dezinfekcí 

akt

 Pomoc orientovat se v nabídce středních škol, středního odborného vzdělávání  i učňovské školství najdou žáci osmých a devátých tříd na výstavě VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO. 

NOVĚ také výstava i pro budoucí maturanty - poprvé vystavuje JIHOČESKÁ UNIVERZITA a všechny její fakulty.

ae96adfccd9be4375fe2a5a2216f7677

Oblíbená výstava probíhá v pavilonech T1, T2, E5, v novém Národním pavilonu Z, a na přilehlých venkovních plochách. 

Stejně jako v minulých letech i letos je vstup ZDARMA.

Expozice škol najdou návštěvníci v pavilonu T1, některé školy vystavují společně s významnými zaměstnavateli z regionu, se kterými dlouhodobě spolupracují. 

Součástí výstavy je i letos VELETRH FIKTIVNÍCH FIREM v pavilonu T2, který organizuje Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9.  Žáci středních škol dostanou opět příležitost ověřit si svoje znalosti a dovednosti v praxi a budou soutěžit o hodnotné ceny sponzorů hned ve třech kategoriích.

V Národním pavilonu Z  jsou zastoupeny školy a firmy z oborů lesnictví, potravinářství, veteriny a rybářství,  na pódiu probíhá doprovodný program (módní přehlídky, barmanská umění, ukázky líčení, atd.). 

Pavilon E5 je místem soutěží odborných dovedností.  ELEKTROSOUTĚŽE pro studenty středních a odborných škol pořádá Střední odborná škola elektrotechnická, Centrum odborné přípravy Hluboká nad Vltavou. 

ZÁŠTITU nad 26. ročníkem výstavy Vzdělání a řemeslo převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy,  Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo práce a sociálních věcí, hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba a primátor staturárního města České Budějovice Jiří Svoboda.

program

 

loga web

cats_5

Pravidla facebookové soutěže

atr512i47bJihočeský kraj - hlavní partner výstavy

Výstava bude probíhat: T1, T2, E5, Národní pavilon Z
Vstup bude umožněn: hlavní brána č. 1, brána č. 3, severní brána

Aktuality

VŘ 2021: PRAVIDLA PRO VSTUP NA VÝSTAVU

VŘ 2021: PRAVIDLA PRO VSTUP NA VÝSTAVU

1.listopadu 2021 Platná hygienická opatření pro výstavu.
VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO: POPRVÉ ZA ÚČASTI JIHOČESKÉ UNIVERZITY

VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO: POPRVÉ ZA ÚČASTI JIHOČESKÉ UNIVERZITY

25.října 2021 Zastoupeny budou všechny fakulty JU.

Program

ČTVRTEK 4. 11. 2021 PÁTEK 5. 11. 2021
                                                                                               NÁRODNÍ PAVILON Z                                                                                               

Mobilní laboratoř
9:00 - 17:00
organizuje: Biologické centrum AV ČR, v.v.i.

Slavnostní zahájení 26. ročníku výstavy VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO
9:30 – 9:55

Vyhlášení soutěže: ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI 2020/21 pro Jihočeský kraj
9:55 – 10:05

Prezentace učebních oborů truhlář a čalouník
10:00 – 10:30
organizuje: Střední odborné učiliště, Lišov

Kadeřnická show
10:30 – 11:00
organizuje: Střední škola Jeronýmova České Budějovice

Ukázky první pomoci
11:00 – 11:20
organizuje: Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, České Budějovice

Sebeobrana jako součást maturitní zkoušky
11:30 – 11:50
organizuje: TRIVIS - Střední škola veřejnoprávní Vodňany, s.r.o.

Prezentace studia a představení oborů puškař, rytec a strojírenského oboru
12:00 – 12:30
organizuje: Střední škola - Centrum odborné přípravy technické Uherský Brod

Módní studentská přehlídka
12:30 – 13:00
organizuje: Obchodní akademie, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Třeboň

7. ročník Celostátní soutěže v oboru gastronomie - Kuchařská soutěž
13:00 – 14:45
organizuje: SŠ a VOŠ cestovního ruchu, Senovážné náměstí 12, České Budějovice

Sebeobrana jako součást maturitní zkoušky
14:45 – 15:15
organizuje: TRIVIS - Střední škola veřejnoprávní Vodňany, s.r.o.

Vyhlášení výsledků soutěží: Celostátní soutěž v oboru elektrotechniky - zapojení bytové elektroinstalace, Celostátní soutěž v oboru elektroniky - slaboproudá elektrotechnika, Celostátní soutěž v oboru CNC techniky – Programátor CNC, Celostátní soutěž v oboru gastronomie - kuchařská soutěž
15:15 – 15:45

Módní studentská přehlídka
16:00 – 16:30
organizuje: Obchodní akademie, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Třeboň

Ukončení 1. dne výstavy VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO
16:45 – 17:00

Mobilní laboratoř
9:00 - 17:00
organizuje: Biologické centrum AV ČR, v.v.i.

Prezentace učebních oborů truhlář a čalouník
9:30 – 10:00
organizuje: Střední odborné učiliště, Lišov

12. ročník Celostátní rétorické soutěže
10:00 - 12:30
organizuje: SSŠ a JŠ s právem státní jazykové zkoušky České Budějovice

Sebeobrana jako součást maturitní zkoušky
12:30 – 13:00
organizuje: TRIVIS - Střední škola veřejnoprávní Vodňany, s.r.o.

SK Dynamo České Budějovice - Rozhovor s hráči, autogramiáda
13:00 – 14:00

Kadeřnická show
14:00 – 14:30
organizuje: Střední škola Jeronýmova České Budějovice

Ukázky první pomoci
14:30 – 14:50
organizuje: Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, České Budějovice

Vyhlášení výsledků soutěží: Celostátní soutěž v oboru elektrotechniky - zapojení a ovládání točivých strojů, , Celostátní soutěž v oboru informatiky - návrh a tvorba webové stránky, Celostátní rétorická soutěž
15:00 – 15:30

Prezentace studia a představení oborů puškař, rytec a strojírenského oboru
15:30 – 16:00
organizuje: Střední škola - Centrum odborné přípravy technické Uherský Brod

Sebeobrana jako součást maturitní zkoušky
16:00 – 16:30
organizuje: TRIVIS - Střední škola veřejnoprávní Vodňany, s.r.o.

Ukončení 2. dne výstavy VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO
16:45 – 17:00

                                                                                             PAVILON E5 - PAVILON ELEKTROSOUTĚŽÍ                                                            

14. ročník Celostátní soutěže v oboru CNC techniky – programátor CNC, organizuje: VOŠ, SŠ, COP Sezimovo Ústí

12. ročník Celostátní soutěže v oboru elektroniky – slaboproudá elektrotechnika, organizuje: SOŠ elektrotechnická, COP, Hluboká nad Vltavou

13. ročník Celostátní soutěže v oboru elektroniky – zapojení bytové elektroinstalace, organizuje: SOŠ elektrotechnická, COP, Hluboká nad Vltavou

13. ročník Celostátní soutěže v oboru v oboru informatiky – návrh a tvorba webové stránky, organizuje: VOŠ, SŠ, COP Sezimovo Ústí

13. ročník Celostátní soutěže v oboru elektroniky – zapojení a ovládání točivých strojů, organizuje: SOŠ elektrotechnická, COP, Hluboká nad Vltavou

                                                                                                                      PAVILON T2

Veletrh fiktivních firem, organizuje: Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9

Veletrh fiktivních firem, organizuje: Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9

 

v průběhu výstavy VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO: Soutěž o nejlepší prezentaci školy hodnocenou školami, Ocenění prezentovaného propojení školské a podnikatelské sféry, organizuje: Výstaviště České Budějovice a.s.

Změna programu vyhrazena.

 

Minulé ročníky