INFOLINKA VÝSTAVIŠTĚ ČB  >>
Pevná linka: +420 387 714 213 Mobil: +420 770 165 901

Pavel Šporcl: Vánoce na modrých houslích

4. prosince 2017
 Pavel Šporcl: Vánoce na modrých houslích

ČAS KONÁNÍ

19:00 -

VSTUP od

590 Kč

Pavilon T1

Výstaviště České Budějovice a.s.

INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY

Pavel Šporcl po dvouleté přestávce opět vyráží na velké vánoční turné. V jedenácti městech České republiky představí koncertní provedení svého prvního vánočního alba a zahraje překrásné vánoční melodie, písně i tradiční koledy v unikátní aranži pro jeho modré housle a orchestr. V jejich podání zazní zahraniční vánoční písně jako je Tichá noc, svatá noc či Rolničky. V premiéře zazní i houslistova vlastní vánoční kompozice Modlitba. Chybět nebudou ani melodie z filmu Anděl Páně II. a v neposlední řadě hymna českých Vánoc: Narodil se Kristus Pán.

V českých městech houslistu doprovodí Karlovarský symfonický orchestr, na Moravě Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín -  vždy pod taktovkou Jana Kučery. Jednotlivé vánočně laděné koncerty ozdobí i hlasy atraktivních hostů: koloraturní soprán pěvkyně Jany Šrejma Kačírkové a sborové hlasy renomovaného Českého chlapeckého sboru Boni pueri. Speciálním hostem pražských koncertů, konaných ve Foru Karlín, bude přední česká harfistka Jana Boušková.

Prosincové turné Pavla Šporcla naváže na houslistovo první vánoční album, které natočil s proslulou Královskou liverpoolskou filharmonií a dirigentem Sebastianem Lang-Lessingem. Hostem alba je Český chlapecký sbor Boni pueri. Nahrávka, jejímž producentem je Jon Cohen, bude k dostání v říjnu tohoto roku.

Více informací:

www.pavelsporcl.cz

www.facebook.com/pavelsporcl

Změna programu vyhrazena.

Výstava bude probíhat: Pavilon T1
Vstup bude umožněn: hlavní branou

Aktuality

Zatím nebyla vložena žádná aktualita.

Fotografie z akce

Minulé ročníky