INFOLINKA VÝSTAVIŠTĚ ČB  >>
Pevná linka: +420 387 714 213 Mobil: +420 770 165 901

Dobrodružství s technikou 2018

14. června 2018
Dobrodružství s technikou

ČAS KONÁNÍ

-

čtvrtek 10:00 - 18:00

VSTUP

zdarma

T1

Výstaviště České Budějovice a.s.

INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY

Cílem unikátní technické interaktivní výstavy Dobrodružství s technikou 2018 je popularizovat a propagovat technické vzdělávání a řemesla v Jihočeském regionu. 


Na výstavě se bude prezentovat celá řada technických firem a škol, které mají v Jihočeském regionu svoji tradici a nezastupitelné místo. Letos dále budou představena vybraná jihočeská řemesla (např. ze stavebnictví) a novinky spojené s průmyslem 4.0.

Průběh výstavy oživí vystoupení divadla ÚDiF (Úžasné divadlo fyziky) a zástupci projektu MATEMATECH (Matematickou cestou k technice) seznámí účastníky s matematikou, a to zábavnou formou, která je důležitá právě pro technické obory.


Na akci bude k vidění řada technických, elektrotechnických i řemeslných exponátů, které si děti budou moci vyzkoušet např. 3 D brýle, Legoroboti, elektrická kola, elektromobily, dále budou připraveny různé pokusy, fyzikální experimenty, ukázky řemesel a také se předvedou složky integrovaného záchranného systému. Současně je připraven pestrý doprovodný program formou vědomostních kvízů, soutěží, testů zručnosti při práci s polytechnickou stavebnicí a promítání videí Nezkreslené vědy zpracované Akademií věd ČR.


Akce je určena široké veřejnosti.

Partnery tohoto projektu jsou Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů, o.p.s., jihočeské střední a vysoké školy, zaměstnavatelé, firmy a instituce Jihočeského kraje a  Výstaviště ČB.

Projekt je realizován za finanční podpory Jihočeského kraje v rámci Dotačního programu Podpora technického vzdělávání.

Výstava bude probíhat: T1

Aktuality

Zatím nebyla vložena žádná aktualita.

Minulé ročníky