INFOLINKA VÝSTAVIŠTĚ ČB  >>
Pevná linka: +420 387 714 213 Mobil: +420 770 165 901

Dobrodružství s technikou

13. června 2019
Dobrodružství s technikou

ČAS KONÁNÍ

-

VSTUP

zdarma

Výstaviště České Budějovice a.s.

+420 775 854 695

INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY

 

Cílem unikátní technické interaktivní výstavy Dobrodružství s technikou  je popularizovat a propagovat technické vzdělávání a řemesla v jihočeském regionu.

S myšlenkou akce přišla Jihočeská hospodářská komora, která každoročně Dobrodružství s technikou organizuje.

Cílem unikátní technické interaktivní výstavy Dobrodružství s technikou 2019 je podpořit tvořivost, zručnost i kreativitu dětí, a především zvýšit jejich zájem o technické a přírodovědné vzdělávání. Technika se prolíná do celé řady oborů a záměrem projektu je se seznámit nejen děti, ale i širokou veřejnost, s celou škálou činností, kde se s technikou a přírodními vědami mohou v profesním životě setkat.

Na výstavě bude prezentovat celá řada škol, firem a organizací řadu technických, elektrotechnických, řemeslných exponátů, které v rámci V. ročníku poprvé rozšíří i nabídka zemědělské techniky.

Průběh výstavy oživí stejně tak jako v předchozích ročnících vystoupení divadla ÚDiF (Úžasné divadlo fyziky) a zástupci projektu MATEMATECH (Matematickou cestou k technice) seznámí účastníky s matematikou, a to zábavnou formou, která je důležitá právě pro technické obory. Na akci bude k vidění řada technických, elektrotechnických i řemeslných exponátů, které si děti budou moci vyzkoušet např. 3 D brýle, Legoroboti, elektrická kola, elektromobily, dále budou připraveny různé pokusy, fyzikální experimenty, ukázky řemesel a také se předvedou složky integrovaného záchranného systému. Současně je připraven pestrý doprovodný program formou vědomostních kvízů, soutěží, testů zručnosti při práci s polytechnickou stavebnicí a promítání videí Nezkreslené vědy zpracované Akademií věd ČR.


Partnery tohoto projektu jsou Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů, o.p.s., jihočeské střední a vysoké školy, zaměstnavatelé, firmy a instituce Jihočeského kraje a  Výstaviště ČB.

Projekt je realizován za finanční podpory Jihočeského kraje v rámci Dotačního programu Podpora technického vzdělávání.

DOBRODRUŽSTVÍ S TECHNIKOU

Aktuality

ZÁŽITKOVÝ DEN PRO DĚTI I RODIČE 13. ČERVNA V PAVILONU T1

ZÁŽITKOVÝ DEN PRO DĚTI I RODIČE 13. ČERVNA V PAVILONU T1

4.června 2019 Infra kamera, zábavné programování, 3D tiskárny, popisovací laser a další v cca 220 interaktivních stanovištích.

Minulé ročníky