INFOLINKA  >>
+420 770 165 901
14.září 2017 15:27

Letošní 44. ročník mezinárodního agrosalónu Země živitelka je už historií. Tentokrát předčil všechna očekávání. Byl jiný, nový a přelomový. V čem?

Například se zvětšila výstavní plocha o cca 10 000 m2 díky revitalizacím a rekonstrukcím. Velká část areálu byla vyčleněna pro tzv. DĚTSKÝ ZEMĚDĚLSKÝ SVĚT. Čtyři dny měla na Země živitelce svůj program Dětská farma, která byla zároveň bezplatným hlídacím koutkem se spoustou zajímavých vzdělávacích aktivit pro děti. Kromě farmy fungovala například naučná stezka a další projekty na podporu pozitivního vnímání zemědělství. O tuto novinku byl ze stran návštěvníků obrovský zájem a Dětský zemědělský svět byl jedním z velkých lákadel letošního ročníku.

Oproti roku 2016 se znásobil počet vystavovatelů, přibyli i vystavovatelé ze zahraničí. Poprvé v historii udělil nad Země živitelkou záštitu prezident republiky Miloš Zeman, kromě něho i další významní činitelé z řad politiky, vědy a vzdělávání.

Zemědělské technice patřila nejen největší část venkovních ploch, ale také pavilon Z. Zde byl například vystavený pětadvacetitunový parní stroj Přemysl z 20. století, zapůjčený z Národního zemědělského muzea. Součástí tohoto pavilonu bylo letos poprvé tiskové středisko spolu s TV Živitelka – další novinkou letošního ročníku. Ta přinášela rozhovory s odborníky a významnými hosty agrosalónu.  Myslivost se letos prezentovala ve větším rozsahu, s vlastním pavilonem i programem. Po celou dobu Země živitelky probíhaly odborné semináře a programy, o které byl až nečekaný zájem. Na Předvadiště přivedl návštěvníky bohatý komentovaný doprovodný program, v sobotu zde byla debata ministra zemědělství Mariana Jurečky s veřejností, která byla vysílána online a zapojit se tak mohli i fanoušci facebooku.

ZEMĚ ŽIVITELKA 2017 - REKORDNÍ NÁVŠTĚVNOST OD ROKU 2004

109 278 návštěvníků · 17 krytých výstavních ploch ·  72 volných výstavních ploch · 22 zúčastněných zemí · 15 ha výstavní plochy ·  9 udělených záštit

44. ročník Země živitelky trhal rekordy i v návštěvnosti, a tak nezbývá než pozvat na další, tentokrát jubilejní, 45. ročník mezinárodního agrosalónu, který proběhne opět v Českých Budějovicích 23. – 28. 8. 2018.  Výstaviště České Budějovice se už pustilo do jeho příprav.

ZEMĚ ŽIVITELKA