INFOLINKA  >>
+420 770 165 901
21.listopadu 2017 12:45

NÁPAD-ZRUČNOST-ZÁBAVA to je hlavní motto regionální technicky zaměřené soutěže „Talenty pro firmy“, která se již po třetí v řadě koná na Výstavišti v Českých Budějovicích při příležitosti konání Výstavy Vzdělání a řemeslo 2017 ve čtvrtek 23.11.2017 od 10:30 hod.

Loňský ročník 2016 navštívili zástupci z Dolního Bavorska, které koncept soutěže zaujal na tolik, že letos Jihočeská hospodářská komora společně s Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů o. p. s. zapojily do soutěže nového partnera Spolek středních škol Hengersberg.

Letos se v soutěži Talenty pro firmy utká celkem 11 týmů, z toho 8 týmů z Jihočeského kraje a 3 týmy z Dolního Bavorska. Soutěž je zajímavá díky svému konceptu, který je zaměřen na podporu zručnosti žáků a týmovou spolupráci. Každý tým tvoří 7 členů: 3 žáci základní školy, 3 žáci střední školy a zástupce firmy v roli kapitána, který radí a vede svůj tým. Týmy mají za úkol v časovém limitu postavit funkční zařízení z polytechnické stavebnice a přidaných elektrosoučástek. Celý průběh soutěže, a především funkčnost a kvalitu sestaveného zařízení bude hodnotit porota, sestavená ze zástupců české i bavorské strany.

V soutěži Talenty pro firmy se utkají týmy firem:

 • Robert Bosch spol. s r. o.,
 • BRISK Tábor a.s.,
 • ON Česká republika, s.r.o.,
 • EGE, spol. s r.o.,
 • Groz-Beckert Czech s. r. o.,
 • Jihostroj a.s.,
 • KERN-LIEBERS CR spol. s r.o.,
 • MOTOR JIKOV Group a.s.
 • Gemeinde Röhrnbach,
 • Komax SLE GmbH & Co. KG Grafenau
 • Webasto

Soutěž je náročná, a proto si každý tým za svůj výkon zaslouží odměnu. Velké díky patří partnerům soutěže, kteří věnují vítězům pěkné ceny a také hlavním partnerům soutěže, bez kterých by se organizace této akce neobešla.

Záměrem soutěže je podporovat polytechnickou výuku a motivovat děti ke studiu technických oborů. Díky své účasti v soutěži obdrží každá zapojená základní škola dle svého umístění polytechnickou stavebnici, která bude k dispozici pro žáky ve škole.

 Vítězný tým postoupí do celorepublikového kola, které se bude konat v dubnu 2018 v Praze.

 Organizátoři soutěže:

Jihočeská hospodářská komora

Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů, o. p. s.

Hlavní partneři soutěže:                 

Schulverband Mittelschule Hengersberg                            

Výstaviště České Budějovice a. s.

Jihočeský kraj

Statutární město České Budějovice

Euroregion Šumava – jihozápadní Čechy – Správce Dispozičního fondu

Partneři soutěže:

Hopsárium, České Budějovice

Hvězdárna a planetárium České Budějovice

Českomoravská konfederace odborových svazů

KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s.

Krokodýlí ZOO Protivín

Labyrint

MADETA a.s.

Plavecký bazén - Služby města Jindřichův Hradec s.r.o.

Pohádkové podzámčí z. s.

STEZKA KORUNAMI STROMŮ s.r.o.

Třeboň v Marcipánu

Helen Doron English České Budějovice

Nad regionální technicky zaměřenou soutěží přejímají záštitu hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská, primátor statutárního města České Budějovice Ing. Jiří Svoboda a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Akce je realizována za finančního přispění statutárního města České Budějovice a z Dispozičního fondu programu přeshraniční spolupráce Cíl EÚS Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2014-2020.

 

 

Soutěž TALENTY PRO FIRMY 2017