INFOLINKA  >>
+420 770 165 901
21.srpna 2017 20:10

AKCE V LESE, S LESNÍKEM, O LESE pořádá Sekce lesního hospodářství Ministerstva zemědělství každý den (kromě soboty) od 9 – 18 hodin.

Lesní pedagogika přibližuje návštěvníkům lesa lesní ekosystém, trvale udržitelné lesní hospodářství, smysl hospodaření v lesích a užitky, které les člověku přináší. Jejím základním principem je vnímání přírody všemi smysly, které zprostředkovávají speciálně vyškolení lesníci přímo na svém každodenním pracovišti - v konkrétním lese. Bližší informace o lesní pedagogice a konkrétních akcích na internetových stránkách www.lesnipedagogika.cz.
V rámci doprovodného programu mezinárodního agrosalónu Země živitelka jsou připraveny pro děti a laickou veřejnost ukázky lesní pedagogiky. Návštěvníci se dozvědí, jak poznají obyvatele lesa podle jejich pobytových znamení, seznámí se s činnostmi v lese. Děti si budou moci vyzkoušet práci těžaře a historické plavení dříví s vlastnoručně vyrobeným vorem. Seznámí se s lesními bylinami, které jsou vhodné pro výrobu zdravého a osvěžujícího nápoje a samozřejmě budou i drobné dárky jako překvapení.

Lesní pedagogika - volná plocha č. 117

Fotografie