INFOLINKA  >>
+420 770 165 901
17.srpna 2017 18:12

Projekt, který organizuje Jihočeská centrála cestovního ruchu, volně navazuje na loňské Jižní Čechy olympijské a předchozí Jižní Čechy husitské a Jižní Čechy aktivní. Cílem je všem návštěvníkům Jižních Čech připomenout, že náš region je opravdovým synonymem pro klid, pohodu a relaxaci.

JIŽNÍ ČECHY POHODOVÉ se účastní letošního ročníku Země živitelky v areálu amfiteátru s opravdu pestrým a zajímavým programem. Od sportovních aktivit, přes soutěže v rámci zábavného zemědělství, až po relaxaci a odpočinek.

  • POHODOVÝ VENKOV

Stejně jako na venkově i tady je farma a jihočeská zahrádka, výběh se slámovou podestýlkou a plastovými zvířátky (krávy, slepice, prasata). Součástí výběhu jsou i další potřeby, které souvisí s hospodářstvím.

Chcete si zkusit vyrobit máslo? Nadojte si mléko, vyměňte ho za smetanu a vyrobte si domácí máslo.

Součástí stanoviště jsou hravé edukační tabule, které přiblíží fungování venkova, využití hospodářských zvířat, zpracování plodin – zemědělské stroje a seznámí s kulturními plodinami jižních Čech.

  • JEZTE A PIJTE

Ve stanu Chutná Hezky. Jihočesky je možnost si zakoupit regionální jihočeské produkty.

  • JIHOČESKÝ ODDECH

Pohodová relaxační zóna s videoprojekcí Jižní Čechy pohodové a ostatními produktovými videi jižních Čech. Je zde skákací hrad pro nejmenší, dětský koutek, herní zóna, 3D virtuální realita. Odpočinout a nabrat síly je možné na lehátkách nebo relaxačních vacích.

  • AKTIVNÍ POHODA

Jižní Čechy nabízejí velké sportovní vyžití a je i na Země živitelce - například petangue, kop na přesnost, badminton, slalomové dráhy s elektronickými koloběžkami nebo longboardy, boxerský trenažér, minifotbálek a spoustu dalšího.

Jižní Čechy pohodové na Země živitelce

Fotografie