INFOLINKA  >>
+420 770 165 901
12.dubna 2019 09:11

Objevte Leonardovo myšlení, tvorbu, vynálezy a poznání, napříč všemi vědami.

Na návštěvníky čeká více než 20 interaktivních exponátů, tvořivý prostor Leonardium, vysoce kvalitní tištěné reprodukce, informační systém plexisklových panelů a snadno měnitelných tematických nástěnek.

Namalujte Monu Lisu a jezděte v tanku

V první části programu dostanou děti možnost vyzkoušet načrtnout Leonardovy kresby, manipulovat s modely Leonardových vynálezů, hrát si v jeho válečném tanku, postavit přenosný most, digitálně přetvořit vlastní tvář do podoby Mony Lisy nebo sestavit anatomické modely.

Staňte se vynálezcem

V rámci programu bude na Leonarda v každém z návštěvníků čekat Leonardium , otevřený prostor pro tvoření a vynalézání, vybavený množstvím různých materiálů, kde si každý může procvičit svou vlastní kreativitu a konstruktérské dovednosti. Leonardium je prostor inspirovaný da Vincim a vytvořený podle modelu kutilské laboratoře (Tinkering Lab) světově proslulého muzea Exploratorium v San Franciscu.

Kuličkové dráhy

Od jednoduchého ke složitému, sestroj novátorskou dráhu pro kuličku za pomoci trubek, trychtýřů a dalších běžných pomůcek.

Mechanika

Vytvoř systém převodů a zjisti, jak mohou být ozubená kola využita ke změně rychlosti, síly či směru pohybu z jedné části stroje do druhé.

Geometrie a architektura

Utvoř architektonické hřiště využitím jednoduchých materiálů a znalostí geometrických struktur.

Workshopy 

Pod vedením lektorů se budou vyrábět speciální dárky pro maminky V NEDĚLI (DEN MATEK) 

 

INSPIRUJTE SE LEONARDEM DA VINCI NA STAVEBNÍM VELETRHU

Fotografie