INFOLINKA  >>
+420 770 165 901
16.května 2019 13:17

Společnost UNIMARCO a.s. se sídlem v Želechovicích nad Dřevnicí nedaleko Zlína je od roku 1992 výhradním importérem technologie plnění a etiketování GAI pro Českou republiku. Díky dobré spolupráci a zkušenostem získala v roce 2006 exkluzivitu i pro Slovenskou republiku. Od té doby prodala více než 300 strojů. V roce 2017 výrobce GAI rozšířil sortiment plnících a etiketovacích linek i pro minipivovary a dosud se společnost UNIMARCO a.s. může pochlubit 4 prodanými stroji do českých minipivovarů.

Italská společnost GAI, působící v mnoha zemích světa, je výrobcem plnicích a etiketovacích strojů pro vinařský i potravinářský průmysl. Vývojem a výrobou plnicích strojů se zabývá již od roku 1946 a má v tomto oboru neocenitelné a dlouhodobé zkušenosti. Jako první výrobce již před mnoha lety zakomponoval plnění a uzavírání do jednoho kompaktního stroje. I dnes díky vysoké variabilitě svých produktů umožňuje zákazníkům sestavení ideálního plnicího mechanismu dle jeho požadavků a představ o výkonu. 

Další výraznou výhodou společnosti GAI je fakt, že více než 90 % komponentů plnicích linek je vyráběno přímo společností GAI. To garantuje nejen odpovídající a neměnnou kvalitu s dlouhou životností, ale i zajištění výhodné ceny výrobku. S tím souvisí samozřejmě i rychlé dodávky náhradních dílů. Stroje jsou vhodné pro plnění nejen vína, ale také piva, ciderů, moštů, šumivých nápojů a dalších až do teploty až 80 °C. Díky mnohaletým a bohatým zkušenostem zajišťují plnicí linky GAI zachování neporušeného aroma, chuti a vzhledu plněných produktů.

Výhody a technologické popisy plnicích linek GAI by vydaly na samostatný článek, za zmínku však určitě stojí jednoduché ovládání pomocí dotykových displejů, vítaná variabilita až pěti různých uzávěrů (korunka, korek, narážecí uzávěr, vinolok) v jednom plniči, různé možnosti sanitace, a také již zmiňovaná široká škála volby výkonů dodaných strojů. Podobně jsou na tom i etiketovací linky GAI umožňující práci s různými i netradičními formáty a tvary lahví, aretaci etiket a variabilitu výkonu.

Samozřejmostí je také požadavek absolutní čistoty a hygieny především při lahvování, kdy může sebemenší chyba nenávratně zkazit lahvovaný produkt. I proto patří výběr techniky GAI ke správným rozhodnutím.

Více informací ZDE.

GENERÁLNÍM PARTNEREM SLAVNOSTÍ PIVA 2019 JE SPOLEČNOST UNIMARCO